Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia, w celu dostosowania naszych usług oraz treści zamieszczonych na stronie do indywidualnych potrzeb użytkowników i mierzenia ich zainteresowania. Korzystając z tej strony akceptujesz politykę cookies.
15 października
DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO |
Śmierć jest częścią życia każdego z nas, ale na co dzień trudno nam o niej mówić, a nawet myśleć, bo jest to najtrudniejsze doświadczenie, jakiego doznajemy w życiu. Mając to na uwadze pragniemy zaoferwać pomoc ze strony szpitala. W trakcie pobytu postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości, również prosimy o ponowny kontakt z personelem oddziału, jeśli po Państwa wyjściu z oddziału pojawią się dodatkowe pytania.
Kontakt z pracownikiem Oddziału Położniczo - Ginekologicznego poprzez sekretariat pod numerami telefonu 32-624-71-89 lub 32-624-71-34
Poniżej przedstawiamy informacje, które mają na celu pomóc Państwu w tym trudnym czasie
To nie jest Twoja wina
Przyczyny poronienia najczęściej nie zależą od Ciebie, w przeważającej większości powodem poronienia są wady chromosomalne, które nie wynikają w żaden sposób z winy rodziców. Oznacza to, że komórki rozrodcze nie mogły się dalej rozwijać z powodu wad genetycznych. Myśli o swojej winie w tym zakresie są dla Ciebie krzywdzące i nie pomogą w poradzeniu sobie z bólem i żałobą.
Nie jesteś sama
Statystycznie każdego roku około 40 tysięcy Polek doświadcza poronienia. Czyli średnio 1 na 5 ciąż kończy się niepowodzeniem położniczym. Jest zatem bardzo duże prawdopodobnieństwo, że w Twoim otoczeniu jest ktoś kto tego doświadczył, z kim będzie Ci łatwiej porozmawiać i możecie dla siebie stać się wsparciem. Masz prawo myśleć i przeżywać stratę na swój sposób.
W internecie funkcjonują grupy wsparcia oraz portale informacyjne np. www.poronilam.pl lub www.dlaczego.org.pl
Jeśli to nie wystarcza i doświadczane emocje uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie, dezorganizując różne sfery życia, powinno sie skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologa, psychoterapeuty lub lekarza psychiatrii.
W czasie pobytu a także po nim oferujemy naszym Pacjentkom wsparcie psychologa. W ramach świadczeń udzielanych przez Poradnię Zdrowia Psychicznego możliwe jest uzyskanie: porady psychologicznej; sesji wsparcia psychospołecznego; wizyty, porady domowej lub porady środowiskowej realizowanej przez psychologa dla kobiet po ciąży powikłanej (do roku po porodzie) lub niepowodzeniu położniczym.
Masz prawo do pełnej i zrozumiałej informacji
Pamiętaj, że personel medyczny jest dla Ciebie, poda Ci w sposób zrozumiały informację co będzie się działo przed, w trakcie i po poronieniu. Jeśli masz jakieś pytania - śmiało dopytuj, notuj - jeśli tylko Ci to pomoże i uspokoi.
Ulotka informacyjna dla Pacjentek po stracie dziecka
Szpital Powiatowy w Chrzanowie współpracuje z Fundacją Tęczowy Kocyk, która wspiera Rodziców po stracie dziecka dostarczając produkty w celu godnego pożegnania najmniejszych dzieci świata.
Copyright © 2014 Szpital Powiatowy w Chrzanowie
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Studio Interaktywne Fenix Inspire