TAGI:
ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z ZABIEGÓW FIZJOTERAPEUTYCZNYCH
W ZWIĄZKU Z WIRUSEM SARS-COV-2 (COVID – 19)
- Każdy pacjent przed wykonaniem usługi zobowiązany jest do kontaktu telefonicznego z Zakładem Rehabilitacji w celu ustalenia możliwości wizyty i przeprowadzenia wywiadu telefonicznego, którego celem jest ustalenie u danej osoby występowania objawów choroby lub ryzyka narażenia na chorobę – ankieta nr 1 „Ankieta wstępnej kwalifikacji”
- Nie zaleca się uczestnictwa w zabiegach osób towarzyszącym pacjentom, poza uzasadnionymi przypadkami (np. osoby nieletnie, niepełnosprawne), decyzję podejmuje fizjoterapeuta. Osoba towarzysząca musi być zabezpieczona analogicznie jak pacjent.
- Grafik przyjęć pacjentów ma ograniczać ryzyko gromadzenia się pacjentów w poczekalni , dlatego na zabiegi fizjoterapeutyczne należy się zgłosić punktualnie na wcześniej ustaloną godzinę.
- Pacjenci udający się na zabiegi fizjoterapeutyczne zobligowani są do ograniczenia poruszania się w innych przestrzeniach szpitala.
- Każdy pacjent przy wejściu do budynku szpital ma obowiązek zdezynfekować ręce, założyć rękawice ochronne i maseczkę oraz poddać się pomiarowi temperatury.
- Pracownik szpitala po dokonaniu oceny spełnienia określonych powyżej warunków podejmuje decyzję o przekierowaniu pacjenta do Zakładu Rehabilitacji.
- Pacjent dokonuje zgłoszenia się w rejestracji Zakładu Rehabilitacji, gdzie poddany zostaje badaniu ankietowemu - ankieta nr 2 „Ankieta aktualizacyjna”. Pozytywna weryfikacja skutkuje rozpoczęciem zabiegów w danym dniu.
- Negatywna weryfikacja skutkuje wdrożeniem procedur epidemiologicznych (izolacja – konsultacja z lekarzem).
- Podczas rejestracji i całego pobytu w Zakładzie Rehabilitacji należy zachować odległość minimum 1,5 metra.
- Poruszanie po Zakładzie Rehabilitacji odbywa się tylko zgodnie z wytyczonymi kierunkami ruchu.
- Rozpoczęcie zabiegów warunkowe jest uzyskaniem zgody pacjenta.
- Po zakończonych zabiegach przed wyjściem ze szpitala należy zdezynfekować ręce.
- Podczas wystąpienia kaszlu i kichania zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką , która należy jak najszybciej wyrzucić do zamkniętego kosza. Starać się nie dotykać dłońmi okolicy twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.